Суд 9 жовтня розгляне касацію вбивці Ґонґадзе про пом’якшення покарання - DOSSIER

Суд 9 жовтня розгляне касацію вбивці Ґонґадзе про пом’якшення покарання

Ексначальник департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ Олексій Пукач, засуджений до довічного ув’язнення за вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе, просить суд змінити покарання на 15 років в’язниці. У разі задоволення цієї касації Олексія Пукача відпустять в залі суду й він зможе отримати компенсацію від держави за пересиджений термін.

Про це «Детектору медіа» повідомила Валентина Теличенко, представниця в суді інтересів Мирослави Ґонґадзе.

Вона розповіла, що касацію Олексій Пукач подав ще три роки тому – у 2016 році. Її спочатку впродовж майже двох років не міг розглянути Вищий спеціалізований суд України, тепер справа перейшла «у спадок» до Верховного суду України, який майже рік не може перейти зі стадії підготовчого засідання до розгляду по суті.

Пані Теличенко уточнила, що спроба провести підготовче засідання була у вересні, наступне засідання призначено на 9 жовтня. Головуючий суддя в справі – Станіслав Голубицький.

«У своїй касацій, з того що найбільш суттєво, Пукач просить зм’якшити йому покарання. Він зараз має довічне позбавлення волі. Мінімальне зм’якшення означає 15 років. Пукач уже попросив суд і суд йому перерахував відбути частину з урахуванням «закону Савченко». Це означає, якщо йому призначать 15 років, то його треба буде відпустити відразу в судовій залі. Ще в нього буде навіть пересиджений термін й він матиме право просити про компенсацію від держави», – пояснила вона.

Проте представниця в Мирослави Ґонґадзе висловила сподівання, що цього не станеться: «Бо підстав пом’якшувати йому покарання, особисто я, не вбачаю. Пукач так і не визнав у повній мірі свою винуватість; не видно, щоб він розкаювався».

На питання про мотивацію Олексія Пукача і затягування судом розгляду цієї касації вона сказала: «Ви розумні запитання ставите, лише на них немає розумної відповіді».

Читайте также на DOSSIER:  Если не уметь избирать...

На засіданні, яке відбулося на початку року, у Олексія Пукача, окрім захисника від держави Григорія Демиденка, з’явилося чотири нових адвокати, які попросили час на вивчення матеріалів справи, а також – виготовлення допуску до державної таємниці. Натомість на засіданні у вересні ці адвокати сказали, що не будуть далі його захищати. Попри це, у засудженого за вбивство журналіста з’явився новий захисник і суд знову надав час на вивчення матеріалів справи.

Григорій Демиденко, своєю чергою, поставив питання про те, чи доцільно залишити його як захисника. Окрім цього, на засіданні було заявлено про відвід секретаря судового засідання через нібито неакуратно підшиті матеріали справи. Суд, своєю чергою, відмовив у задоволенні цієї заяви і оголосив перерву.

«Замість того, щоб перейти до розгляду по суті, представники Олексія Подольського (потерпілого в цій справі, – ДМ) наполягають на заявах іншого його представника – Олександра Ільяшкевича. Заяви не мають відношення до справи, на мій погляд. І далі на порядку денному в них ще є заява про відсторонення мене від процесу. Ще й це треба буде переслухати. Боюсь, 9 жовтня ми знову нікуди не просунимося. Важкопрогнозована ситуація. Ми щоразу приходимо й залишаємося на тому самому місці», – додала Валентина Теличенко.