«Світ тісний»: Луценко розповів, як сидів у тюрмі з убивцями Гонгадзе

FavoriteLoadingзакладки →

Генеральний прокурор Юрій Луценко під час свого ув'язнення зустрічався з убивцями журналіста Георгія

Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко під час засідання Комітету ПАРЄ з питань науки, освіти, культури і ЗМІ, передає depo.ua.

«Я також знаю ціну журналістких розлідувань, бо був головним редактором газети, де працював журналіст Георгій Гонгадзе, який був убитий в 1999 році (насправді у 2000-му, — ред.), йому відрубали голову за те, що писав статті проти державної клептократії…  Коли мене посадили в тюрму, в таборі я зустрів цих убивць, ми сиділи разом.  Це дуже цікаве свідчення, який тісний цей світ», — розповів Луценко.

додав, що тепер дуже цінує працю журналістів.

Нагадаємо, Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в Таращанському лісі на Київщині був виявлений обезголовлений труп, який, згідно з висновком експертів, міг належати Гонгадзе.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у безпосередньому вбивстві журналіста трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України — Валерія Костенка, Миколу а і Олександра а, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 12 до 13 років. Організатором вбивства визнаний генерал Олексій Пукач, що перебував у розшуку з 2005 року і був затриманий 21 липня 2009 року на Житомирщині.

Слідством  встановило, що Пукач скоїв вбивство журналіста за вказівкою тодішнього голови МВС Юрія Кравченка, який, у свою чергу, був знайдений мертвим 4 березня 2005 року у своєму будинку під Києвом з двома вогнепальними пораненнями в голову.

Источник: depo.ua