Изменить содержимое

БИБЛИОТЕКА

Глобальная тирания ... шаг за шагом
Заговор на триллион долларов
The New World Order (Новый мировой порядок)
Новый мировой порядок
Протоколы сионских мудрецов
Новый мировой порядок: карты будущего
NWO - Новый Мировой Порядок
Экономика лёгких касаний.
Мировая силовая политика США

Мусий Олег Степанович

Досьє №777/18

ДАТА РОЖДЕНИЯ:

12 травня 1965 р.

МЕСТО РОЖДЕНИЯ:

с. Переспа, Сокальський район, Львівська область, Українська РСР, СРСР.

Мусий Олег Степанович

ОБРАЗОВАНИЕ:

Після закінчення з золотою медаллю середньої школи у 1982 році майбутній Міністр охорони здоров’я Олег Мусій став студентом лікувального факультету Київського медичного інституту ім. О.О. Богомольця.

1988 р. – закінчив Київський медичний інститут ім. О.О. Богомольця, лікувальний факультет (спеціальність – «Анестезіологія та реаніматологія»).

2008 р. – після закінчення спеціалізації у Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупіка майбутній голова МОЗ Олег Мусій отримав другу лікарську спеціальність «Організація і управління охороною здоров’я».

Грудень 2009 р. – отримав вищу кваліфікаційну категорію за тою ж спеціальністю.

Проходив навчання у Польщі, США, Австрії, Німеччині.

ЗВАНИЯ, ЧИНЫ, РЕГАЛИИ

Мусій також 20 років займається громадською діяльністю.

—     Президент Всеукраїнського лікарського товариства (ВУЛТ).

—     Голова правління Київського лікарського товариства.

—     Віце-президент Світової федерації Українських лікарських товариств (СФУЛТ).

—     Член Правління міжнародної лікарської організації — Південно-східний європейський лікарський форум (Southeast European Medical Forum, SEEMF, Bulgaria). Віце-президент Української медико-правової асоціації.

—     Мусій Олег Степанович – Голова Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України, голова сектору законодавчих ініціатив Дорадчої ради з питань охорони здоров’я Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, помічник-консультант народного депутата України.

—     Член Громадської ради з питань розвитку саморегулювання підприємницької та професійної діяльності при Державному комітеті України з питань регуляторної політики та підприємництва, Громадської ради при Київській міській державній адміністрації, Громадської ради при Міністерстві надзвичайних ситуацій України.

—     Олег Мусій — розробник 6 проектів Законів України у сфері охорони здоров’я, громадянського суспільства, професійного самоврядування та саморегулювання ринків.

—     Один із ініціаторів та авторів прийняття Етичного Кодексу лікаря України.

—     Автор чотирьох та редактор семи медичних книг, автор більш як 40 наукових та науково-публіцистичних статей.

—     Учасник та доповідач понад 20 всеукраїнських і міжнародних медичних з’їздів, конгресів та конференцій.

КАРЬЕРА

Олег Мусій працювати за фахом почав з 1987 року.

1987-1988 рр. – під час навчання в інституті працював медбратом у відділені реанімації Київської клінічної лікарні №25.

Серпень 1988 р. – майбутній голова Мінздраву Олег Мусій працював лікарем анестезіологом-реаніматологом у Київському науково-дослідницькому інституті нейрохірургії та паралельно проходив інтернатуру з анестезіології-реаніматології на відповідній кафедрі Київського медінституту.

Травень 1992-1994 рр. – був лікарем ДЮСШ «Нивки» АТФК «Динамо» у Києві.

1995-1996 рр. – Олег Мусій – заступник директора з медичних питань СП «Адоніс».

1997-2001 рр. – директор, лікар-консультант СП «Віола».

2001-2013 рр. – голова управління Київського лікарського товариства.

2007 р. – Мусій Олег Степанович – президент Всеукраїнського лікарського товариства.

БИЗНЕС

ПОЛИТИКА

2013 р. – майбутній Міністр охорони здоров’я Юрій Мусій був помічником-консультантом народного депутата України Романа Ілика.

Примітка: Роман Ілик – український політик та медик. Народний депутат України. Член партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» з 2005 року, голова її Львівської обласної організації з червня 2010 р.

Мусій Олег Степанович був головою громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я; головою сектора законодавчих ініціатив консультативної ради з питань охорони здоров’я комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради (розробив 6 законопроектів); віце-президент Всесвітньої федерації – Південно-східний європейський лікарський форум та інших.

2013 – початок 2014 рр. – під час Євромайдану Олег Мусій входив до Медичної сотні, координував медичний штаб Євромайдану.

Таку довіру до нової влади Мусій Олег Степанович отримав, у тому числі, і завдяки своїй роботи на Майдані. Медичну реформу, яку почали у минулому уряді, він скасовувати не збирався – не дивлячись на те, що вона  продемонструвала свою неефективність. Мусій вважає, що її достатньо удосконалити – змінити механізм впровадження за принципом вірних прописаних кроків. Також він планує провести нову реформу Мінздраву, яка буде включати у себе, у тому числі, й роздержавлення управління охорони здоров’я.

27 лютого 2014 р. – Юрій Мусій призначений міністром охорони здоров’я у Кабміні Арсенія Яценюка.

20 жовтня 2014 року Яценюк Арсеній Петрович проголосив з парламентської трибуни, що міністра Мусія відсторонено від посади «за повний провал і корупцію в Мінздоров’я, за те, що не забезпечена закупівля медичних препаратів і лікарських засобів, за те, що ціни на ліки як зростали, так і зростають далі». Але Мусій пробув міністром ще до 2 грудня 2014 р.

З 27 листопада 2014 р — Народний депутат України VIII скликання (Блок Петра Порошенка).

31 серпня 2015 року вийшов із складу фракції Блоку Петра Порошенка на знак протесту проти голосування законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.

Політик бере участь у діяльності партії «Народний контроль».

11 серпня 2015 року народний депутат Олег Мусій зареєстрував законопроект № 2491а «Про внесення змін до деяких законів України щодо введення історично обґрунтованого найменування рубль як меншої частини грошової одиниці України гривні».

БЛИЗЬКІ ЗВ’ЯЗКИ

Володимир Курпіта (голова Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально-небезпечних захворювань)

Раніше Володимир Курпіта займав посаду виконавчого директора «Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ» (ЛЖВ). Дана організація неодноразово потрапляла в епіцентри скандалів. Громадські активісти називають «Всеукраїнську мережу ЛЖВ» кишеньковою громадською організацією, що використовується Дмитром Шерембеєм для лобіювання власних фінансових інтересів. Шерембей донедавна був головою пацієнтської організації «ЮКАБ» та замголови Ради «Всеукраїнської мережі ЛЖВ». Дмитра Шерембея пов’язували з колишнім міністром охорони здоров’я Раїсою Богатирьовою у питаннях лобіювання необхідних їй нормативно-правових документів у фармацевтичній галузі, наприклад, що стосується відміни ліцензування імпорту лікарських засобів у лютому 2013 року.

Детальніше тут.

Михайло Пасічник (новий Голова Держслужби)

Михайло Пасічник являється власником близької до банкрутства аптечної мережі «Фальбі». Хоча сам приховує цей факт і стверджує, що відношення до неї не має. Однак, за його словами, займається операційною діяльністю «Фальбі», у тому числі урегулюванням фінансових боргів.

Михайло Пасічник являється людиною з оточення Олега Мусія. Призначення його на посаду голови Держслужби виникло за активної участі Міністра охорони здоров’я Олега Мусія.

Однак Урядовий уповноважений з боротьби з корупцією Тетяна Чорновол також засумнівалась у прозорості призначення Михайла Пасічника керівником державного регулятора, оскільки Кабмін порушив порядок призначення, не проводячи відповідну перевірку на предмет можливої корупційності, а також у зв’язку з даними, що поступили від учасників ринку, про корупційну складову Михайла Пасічника.

Детальніше тут.

Микола Кузьма

Бізнесмен Микола Кузьма – один з наближених Олега Мусія, фірми якого («Укрспецмед», «Укрмед», «Київспецресурс») вигравали до 90% торгів на постачання медтехніки. При Вікторі Ющенку Кузьма закуповував гама-терапевтичні апарати для опромінення ракових пухлин. Мало того, що від цих апаратів розвинуті країни відмовились вже давно зважаючи на низьку точність, більше половини з закуплених були взагалі неробочими.

При Вікторі Януковичі він постачав карети швидкої допомоги. На 700 млн. грн бюджетних грошей. Хоча швидких нема до сих пір, справу розслідує МВС, але Кузьма у ній не фігурує.

Детальніше тут.

КОМПРОМАТ

Претензії до міністра Мусія почалися практично відразу. Попри обіцянки знизити ціни ліки на 30-40% за рахунок ліквідації корупційної складової при їх закупівлі, ситуація з постачанням ліків на ринок України набула катастрофічних масштабів. Дійшло до того, що міністр запропонував учасникам АТО самим турбуватись про необхідні ліки. Станом на середину літа 2014 року до країни була завезена лише чверть необхідної кількості імпортних ліків, практично на грані виживання були поставлені категорії хворих, що отримували ліки від держави (хворі на гемофілію, СНІД, туберкульоз, онкохвороби тощо).

В середині літа 2014 року почали з’являтися журналістські розслідування, які доводили: Мусій адаптував під власні апетити корупційну тендерну систему, що її було створено в Мінздоров’я за його попередниці Раїси Богатирьової. Водночас, коли діяльність Мусія на посаді міністра стала об’єктом критики на засіданнях уряду, він почав обвинувачувати у власних промахах прем’єра, що й продовжував робити під час власної передвиборчої кампанії, вдало злившись з хором штатних критиків Яценюка за олігархічні гроші.

Захват «Індару»

Олег Мусій давно хотів взяти під контроль завод «Індар», який динамічно розвивається (унікальне підприємство, яке єдине в Україні має повний цикл біотехнологічного виробництва від вирощування кристалів інсулінів до розливу готового препарату). Завод має реальні перспективи реалізації крупних експортних контрактів.

У рейдерському захопленні заводу «Індар» прийняв участь керівник «Укрмедпрому» Дмитро Політико при підтримці Олега Мусія.

Примітка: Дмитро Політико – голова виконавчого управління «Укрмедпром». Дмитро не має ніякого професійного досвіду у виробництві біомедичних продуктів. Діяльність політика обійшлась «Індару» у 4,5 млн. грн.

У супроводі десяти людей спортивної статури зі зброєю він прийшов не територію «Індару». Активна підтримка Міністра охорони здоров’я Олега Мусія простежувалась на наступних етапах: саме працівники МОЗу, заступник міністра Толстанов та радники міністра супроводжували пана Політико при спробі захоплення підприємства. Особистим рішенням Міністра прикривались люди, які намагались захопити завод, а Дмитро Павлов (гендиректор фірми, яка спеціалізується на контекстній рекламі в Інтернеті), який представився тимчасово виконуючий обов’язки голови правління, прямо на телекамеру заявив, що його обрав особисто міністр.

Любов Вишневська – голова керівництва «Індару» звернулась на прес-конференції до Уряду України з проханням підтримати проект постанови про звільнення Олега Мусія від обов’язків міністра охорони здоров’я та врятувати від неправомірного захоплення.

Детальніше тут.

Олег Мусій та чотири олігархи фармринку

Міністр охорони здоров’я Олег Мусій добився крісла Першого заму Голови Держлікслужби для Олени Олексієвої.

Примітка: Олена Олексієва до останнього часу являлась директором Асоціації «Виробники ліків України». Президентом даної Асоціації являється Петро Багрій, названий учасниками фармринку одним з чотирьох олігархів від фармації.

Сайт ord-ua.com ще у 2011 році публікував розслідування діяльності четвірки – Петра Багрія, Бориса Литовського, Миколи Кузьми та Олени Миронової. Компанії четвірки всі останні п’ять років до цього дня (на кінець червня 2014 р.) частіше всього перемагають у тендерах, зриваючи на них найбільший куш.

Множинність фірм створює видимість змагань у тендерах та ілюзію конкуренції у галузі держзакупівель, забезпечуючи перемогу одних і тих самих бізнес-інтересів.

Детальніше тут.

Олег Мусій заблокував плату грошової допомоги членам родин «Небесної сотні»

Виплата грошової допомоги родинам загиблих під час Євромайдану не відбулась через те, що Міністерство охорони здоров’я не узгодило список осіб. Тому постанови Кабміну про виплату одноразової грошової допомоги у сумі 100-кратного розміру прожиткового мінімуму дружинам (чоловікам), їх неповнолітнім дітям, непрацездатним батькам, а також особам, які були на опікуванні загиблих учасників Євромайдану, і не виконується.

Постанова до сих пір не виконується, так як Міністерство соціальної політики повинно було ствердити список загиблих після узгодження з Міністерством охорони здоров’я та іншими відомствами. На першому ж етапі узгодження не відбулось, хоча необхідний був тільки підпис «майданівського» Міністра охорони здоров’я Олега Мусія, яку отримати не вдалось.

Детальніше тут.

ЦІКАВІ ФАКТИ

26.06.2014 р. у ЗМІ з’явилось повідомлення про те, що у зв’язку зі станом здоров’я Кабінет міністрів відправив у відставку міністра охорони здоров’я Олега Мусія.

Можливо, це рішення пов’язано з тим, що Олег Мусій вирішив не чекати розгляду питання про його профпридатність на профільному кабінеті Верховної Ради та піти у відставку самостійно.

Минулого тижня у ЗМІ з’явилась інформація про те, що профільний комітет Верховної Ради, який очолює Т. Бахтеєва, має намір розглянути питання про діяльність Міністра Охорони здоров’я Олега Мусія та його профпридатності. Також у ВР зареєстрований проект постанови про звільнення голови МОЗ Олега Мусія з посади міністра охорони здоров’я. Автори проекту – народні депутати Анжеліка Лобунська та Роман Стаднійчук.

Детальніше тут.

У якості причини звільнення автори законопроекту називають «рейдерське захоплення інсулінового заводу «Індар».

Неофіційно у коментарях Delo.UA учасники ринку визнають, що даний законопроект пов’язаний не стільки з якістю роботи міністра Мусія, скільки з фармгрупами, яким Олег Мусій перейшов дорогу.

Детальніше тут.

СЕМЬЯ

Мати і батько: службовці.

Дружина: Наталя, працює фінансистом.

Діти: дві дочки – Тетяна та Христина.

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии

ПУБЛИКАЦИИ С УПОМИНАНИЕМ ЭТОЙ ФАМИЛИИ

Коррупция

Экс-ректор Медицинского университета имени Богомольца Екатерина Амосова — о беззащитном пациенте, враче-крепостном и медицинской реформе

Экс-ректор Медицинского университета имени Богомольца Екатерина Амосова — о беззащитном пациенте, враче-крепостном и медицинской реформе

Оксана ШКЛЯРСКАЯ   Екатерина Амосова — доктор медицинских наук, кардиолог, профессор внутренней медицины. На волне Революции...

Дела чести

В данной категории информации нет

Фемида

Реформы

Приватизация

В данной категории информации нет

Выборы

В данной категории информации нет

Дополнения/изменения в Досье

Укажите № Досье политика требующее внесения изменений
Текст размещается без гиперссылок
Адрес источника информации (URL)
Инициатор обновления
адрес инициатора


+ новое Досье

видеть думать
Top
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу информации.x