Про це в інтерв’ю DW заявив голова Національної поліції Сергій Князєв.
«У тому числі», — відповів пан Князєв на запитання, чи розглядає поліція версію про причетність до вбивства Шеремета бійців Нацгвардії, попросивши у суду доступ до телефонних переговорів з місця розташування бази полку «Азов» у Києві.
У відповідь на запитання «Чому досі не розслідувано вбивство журналіста Павла Шеремета?» Сергій Князєв заявив: «Тому що, на жаль, цей злочин вчинили люди, які дуже ретельно до нього підготувались і максимально зменшили кількість своїх помилок».
Він підтвердив, що підозрювані у скоєнні вбивства невстановлені особи є на відеозаписах: «Так. Вони є на відеозаписах, які ми зібрали у перші три дні (після вбивства журналіста 20 липня 2016 року — Ред.). Весь цей час ми вивчали записи, перевірили величезну кількість інформації. Результати показали у лютому».
Сергій Князєв також наголосив, що розслідування вбивства Павла Шеремета ведуть Нацполіція і СБУ.
«Повірте, над розслідуванням цієї справи працює величезна кількість людей у поліції. Паралельно працює і тісно співпрацює з нами ще й цілий департамент СБУ. Однак весь негатив чомусь дістається нам…З початком війни (на Сході України — Ред.) багато гострих кутів між правоохоронними відомствами почали стиратися. Зараз у нас спільні проблеми, ми тісно співпрацюємо. Зокрема, у розслідуванні вбивства Павла Шеремета суперечок між службами немає», — сказав він.
Глава Нацполіції також прокоментував заяву радника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка про те, що замах на нього має багато спільного з убивством Павла Шеремета.
«Антон Геращенко — політик. Він має право висловлювати свої думки, версії тощо. Я гарантую, що в нього немає доступу до матеріалів слідства. На час останньої прес-конференції по цій справі він ще навіть не був допитаний як свідок», — сказав Сергій Князєв.
При цьому він не надав прямої відповіді, чи проходить Антон Геращенко у цій справі як свідок: «Ми багато кого допитуємо, збираючи якісь мікроскопічні деталі. Адже є ще версія вбивства не на 100 відсотків кримінальна — у ній доводиться збирати інформацію по крихтах».
Як повідомляв «Детектор медіа», 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в Києві загинув український журналіст Павло Шеремет.
Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Павло Шеремет загинув у результаті спрацювання вибухового пристрою, журналіста вбили. Вбивство кваліфіковано прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».
4 серпня Генпрокуратура повідомила, що слідство наразі розглядає чотири основні версії злочину: неприязні особисті стосунки загиблого; професійна журналістська діяльність Павла Шеремета; можлива дестабілізація обстановки в Києві та Україні у зв’язку із загибеллю відомого журналіста; помилка об’єкту злочину – ціллю зловмисників могла бути засновниця «Української правди» Олена Притула, яка теж користувалася автівкою, в яку була закладена вибухівка. За словами представника ГПУ, всі версії є робочими, слідство поки не визначило основну.
21 липня Федеральне бюро розслідувань (ФБР) почало надавати допомогу українській владі в розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета.
11 серпня стало відомо, що Національна поліція України звернулася до Федерального бюро розслідувань (ФБР) за допомогою щодо встановлення осіб, які заклали вибухівку під машину журналіста Павла Шеремета.
20 січня 2017 року стало відомо, що за півроку з дня загибелі Павла Шеремета слідство не встановило ані вбивць, ані замовників, Генпрокурор тримає розслідування на контролі, про нього інформують президента.
Голова Служби безпеки України України Василь Грицак заявив, що СБУ поки що не має доказів схожості у справах про замах на нардепа Антона Геращенка і вбивства журналіста Павла Шеремета.
Новий голова Національної поліції України Сергій Князєв заявив, що не знає, чи зможуть правоохоронні органи розкрити вбивство журналіста Павла Шеремета, який загинув внаслідок вибуху автомобіля влітку 2016 року.
Источник: detector.media