Заява СБУ щодо розслідування вбивства Павла Шеремета

FavoriteLoadingзакладки →

Служба безпеки України готова надати будь-яке сприяння у розслідуванні вбивства Павла а та відкрита до діалогу із громадськістю.

Нагадаємо, що розслідуванням цього зухвалого злочину за  підслідністю займаються слідчі Національної поліції України (ст. 216 Кримінального процесуального кодексу  України).

Відповідно до ч. 5 ст. 36 Кримінального процесуального кодексу  України змінювати підслідність має право Генеральний прокурор, керівник регіональної прокуратури, їхні перші заступники та заступники виключно у разі неефективного досудового розслідування.

Хочемо наголосити, що до Служби безпеки України процесуальне рішення про доручення слідчим органів безпеки здійснювати досудове розслідування вбивства Павла Шеремета не надходило.

Також інформуємо, що підрозділи СБ України дійсно виконували доручення слідчих у рамках розслідування вбивства журналіста. Всі доручення  виконані належним чином і у встановлені терміни, про що було повідомлено слідство Національної поліції  України.

Зокрема, з відповідним процесуальним оформленням, на виконання доручення слідчих, отримано чотири жорсткі носії інформації із записами камер зовнішнього спостереження, що розташовані на одному з будинків по вулиці Івана Франка у Києві. В оригінальному вигляді, без внесення жодних змін у конфігурацію і об'єм матеріалів вони передані слідчому.

Будь-які інші матеріальні носії інформації, на яких можуть зберігатися фактичні дані, що мають значення у справі, співробітники Служби безпеки України не вилучали.

Інформуємо, що вчора, 17.05.17р., відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, під час якого розглядалося питання: «Про хід розслідування вбивства 20 липня 2016 року у Києві журналіста Павла Шеремета». Під час засідання Служба безпеки України була єдиним правоохоронним органом, чиї представники звітували перед народними депутатами України та авторами фільму «Хто вбив Павла?». Водночас, представники Національної поліції України, котрі здійснюють розслідування за фактом вбивства П. Шеремета, на заслуховування нардепів та журналістів не прибули.

DOSSIER →   Расстрел участников Революции Достоинства осуществляли украинские правоохранители под влиянием РФ — ОГПУ

Вважаємо, що саме звітування перед профільними комітетами Верховної Ради України і співпраця з авторами фільму, як ініціаторами нової версії розслідування, а не оголошення посадовими особами Міністерства внутрішніх справ України безпідставних і необґрунтованих заяв у ЗМІ, є єдиним прийнятним для керівників усіх правоохоронних органів форматом оприлюднення відомостей про хід розслідування.  

Источник: ssu.gov.ua