Що їх цікавить? Їхні діти біля них, – мати Бузини про ігнорування Генпрокуратурою її звернень

FavoriteLoading_Добавить публикацию в закладки

Жодних зрушень у розслідуванні цього вбивства не відбувається

Матір вбитого журналіста та письменника Олеся Бузини Валентина заявила, що суди у справі її сина відбуваються дуже рідко. Слідство лише чекає, коли вона не зможе «доплутуватись» на засідання.

Про це вона розповіла в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK.

«Мені прикро і дуже боляче, адже Олеся вбили нізащо», – заявила Валентина Бузина, коментуючи ігнорування нинішньою Генпрокуратурою її звернень.

Вона розповіла: офіційно зверталась на прийом до генерального прокурора, адже їй необхідно знати, хто замовив вбивство сина. Однак Рябошапка її просто не прийняв. Тож, Валентина Бузина підкреслила: жодних змін у розслідуванні цієї справи не відбувається.

«Що їх цікавить? Їхні діти біля них, вони думають, що так буде вічно. На превеликий жаль, життя вносить якісь свої корективи, адже про вбивство Олеся вперше через два місяці оголосив не хто-небудь, а сам міністр Арсен Аваков. Він оголосив це на весь світ, але сказав про вбивць, а де замовники?», – сказала мати вбитого журналіста.

Вона зазначила: судові засідання у цій справі відбуваються надто рідко – 17 грудня буде лише четверте.

«Хоча б зараз ми дійшли до того стану, коли надаються усі документи, що повинні фігурувати доказами про вбивство. На лаві підсудних двоє молодих людей. Це все, що можна сказати, так ми «просунулись». Якщо ці засідання відбуватимуться один раз на місяць, ви розумієте скільки ця справа має продовжуватись. Ви розумієте мій вік, я чітко свідома, що людей вічних немає. Це зараз я доплутуюсь до суду, але ж можу до нього недоплутатись. Зрештою, цього вони й чекають», – переконана мати Бузини.

DOSSIER →  Апелляционный суд вновь начал рассмотрение дела об убийстве активистки Екатерины Гандзюк

Окрім того, вона заявила: «Олесь не зробив зла для України», а ті, хто критикує його праці, просто їх не читали. Мовляв, у своїх роботах журналіст посилався на історичні довідки, нічого не вигадував і дуже багато працював в архівах.

«Там все правдиво написано. Так, можливо сміливо написано, можливо це треба було сказати м'якше, іншими словами, але це вже його право. А за погляд, і притому не таємний, він його відверто висловлював всій країні, хіба можна вбивати? Хто дав право позбавляти людину життя? Вбита молода людина», – підкреслила Валентина Бузина.

Як повідомлялось раніше, генеральний прокурор Руслан Рябошапка відмовився прийняти 80-річну матір вбитого письменника і журналіста Олеся Бузини. При цьому Рябошапка зробив вигляд, що «забув», що ця справа потрапила в міжнародні звіти ОБСЄ.