Помилки з самого початку: Мамка розповів, чому слідство у справі Шеремета зайшло в глухий кут - DOSSIER

Помилки з самого початку: Мамка розповів, чому слідство у справі Шеремета зайшло в глухий кут

Слідство щодо вбивства Павла Шеремета допустило найбільшу помилку ще із самого початку – справу не кваліфікували як теракт. У СБУ значно ширші можливості, ніж у Національної поліції, однак тодішня керівниця поліцейських Хатія Деканоїдзе цього не розуміла

Таку думку в ефірі «HARD з Влащенко»  на телеканалі ZIK висловив народний депутат України від «Опозиційної платформи – За життя» Григорій Мамка.

Коментуючи вбивство Павла Шеремета, він розповів: уже з перших хвилин слідство допускало помилки.

«З того, що розумію, кваліфікація була неправильною. Якщо є вибух, суспільна небезпека, по суті порушений спокій, спричинення шкоди іншим громадянам, залякування таким актом, це не є просто вбивством, це терористичний акт», – вважає Мамка. 

Він зазначив: тодішня керівниця Нацполіції Хатія Деканоїдзе заявила, що розкрити цей злочин – справа честі для правоохоронців. Однак, вона тоді повністю не розуміла, що таке правоохоронні органи.

«У поліції на багато менші можливості, ніж у Служби безпеки. Доступ до технічних речей, до телефонії, до документації, зняття трафіків, швидкості у СБУ на багато більший, ніж в Національної поліції», – розповів нардеп.

На його думку, це найбільша помилка у розслідуванні справи.

«Після цього, коли Нацполіція почала працювати, тоді не включились усі підрозділи, щоб зібрати потрібну інформацію. Були розмови, що не всі відео хтось зберіг, хтось не видав, можливо хтось не захотів його взяти. Ці інформативні потоки просто ніхто не перевірив», – вважає Мамка.

Він зазначив: через це у суспільства виникає багато запитань, на які просто немає відповідей.

«Коли вже років через два журналісти самостійно провели розслідування і дали на перевірку докази, що вони зібрали, на мою думку, реакція керівника Нацполіції була неадекватною. Він повинен був вийти, подякувати, перевірити ці факти, а хто їх не зробив, вигнати з роботи. Тому що є резонансна справа, яка потребує швидкого розкриття, а журналісти через два роки зібрали інформацію і видали слідчим», – підкреслив Григорій Мамака. 

Читайте также на DOSSIER:  ВЫПУСК ЗА ПЕРИОД 25.05.2020-31.05.2020