ЯК САДЖАЛИ ЛАВРИНОВИЧА: ПОЯВА СИНА, ПОДЯКА ПРОКУРОРАМ І НАРУЧНИКИ

FavoriteLoading_Добавить публикацию в закладки

Політик сприйняв арешт гідно, але впевнений у кінцевій перемозі своєї позиції.

Печерський районний суд Києва погодився на клопотання Генпрокуратури про арешт екс-міністра юстиції Олександра а у справі про узурпацію влади. У п'ятницю стартував 60-денний цикл цього запобіжного заходу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Розглядати справу Лавриновича мали в четвер, але тоді не з'явився його адвокат Євген , тому питання перенесли на ранок 15 вересня. До суду прийшли сини посадовця доби Віктора Януковича, одного з яких, Віталія, підозрюваний не бачив два роки. Сам політик у суді заявив, що дії, котрі інкримінують йому прокурори, вчиняв, але не вважає їх злочином. «Мені інкримінується як злочинна дія те, що коли я був міністром юстиції, міністерство юстиції надрукувало рішення Конституційного суду… Якщо це прокурори трактують, як злочин, тоді так, я злочинець», — іронічно заявив екс-посадовець.

На думку обвинувачення, Лавринович може втекти, бо має для цього відповідні заощадження і в будь-який момент може придбати квиток і залишити межі країни. Сам колишній міністр заявив: якщо досі не втік, то вже не буде. «Мені багато разів створювали умови, щоб я виїхав, попереджаючи про те, що буде далі. Але далі буде інше, далі все-таки в Україні буде верховенство права», — заявив підозрюваний. Врешті, в судді Олесі Батрин де-факто не було вибору, оскільки суворі санкції статті, котру інкримінують Лавриновичу, не передбачають інших запобіжних заходів, окрім тримання під вартою.

Разом із рішенням з'являється в залі і сумка, в яку Лавринович зібрав напередодні все необхідне. Сам заарештований перший ділом телефонує дружині, а потім несподівано дякує прокурорам. «Дякую. Я сприймаю це, як данність. Я готовий пройти цей шлях повністю», — сказав він. Його попросили не залишати зали суду до приходу слідчих і рішення щодо реалізації судової постанови – і Лавринович так і зробив. Через годину його в наручниках вивели з будівлі суду та відвезли до Шевченківського райвідділу, звідки вже мали доправити до СІЗО.

Источник: tsn.ua