Суд постановив звільнити Ситника, порушити проти нього кримінальну справу і призначити нового в. о. директора НАБУ

Окружний адмінсуд Києва ухвалив відсторонити від посади директора НАБУ Артема Ситника. Він дав вказівку Мін’юсту викреслити Ситника з реєстрів як керівника

Про це йдеться в рішенні суду від 26 жовтня, яке опинилося в розпорядженні «Страны».

Суд прийняв таке рішення за клопотанням раніше звільненого керівника підрозділу детективів НАБУ Олександра Карєєва. Його рішенням ОАСК цього ж дня поновили на посаді, визнавши розпорядження Ситника про звільнення незаконним.

А також, за клопотанням Карєєва, видали окреме рішення, в якому визначили: щоб уникнути подальших правопорушень з боку директора НАБУ необхідно виконати рішення Конституційного Суду від 28 серпня 2020 року, який визнав указ Порошенка про призначення Ситника незаконним.

Суд серед іншого постановив:

  • направити в ДБР вказівку відкрити кримінальну справу за невиконання рішення КС Ситником (стаття 382) і за спробу незаконного захоплення влади (стаття 109), а також незаконне привласнення владних повноважень (стаття 353),
  • направити заступникам Ситника вказівку «вжити відповідних заходів реагування» через невиконання рішення КС (тобто, треба думати, вирішити — хто з них буде в. о. голови НАБУ замість Ситника, — ред.),
  • вимагати у Кабміну виділити міністра для координації діяльності НАБУ, ту ж вказівку послати в Радбез,
  • дати вказівку Мін’юсту викреслити Ситника з Єдиного реєстру як керівника НАБУ,
  • всі перераховані органи повинні повідомити ОАСК протягом місяця після отримання цього рішення про вжиті заходи щодо його виконання.

У мотивувальній частині рішення вказується, що в листопаді 2019 року проти Олександра Карєєва почали службове розслідування. Воно було пов’язане з одним з кримінальних проваджень, які вів детектив. У травні наказом Ситника Карєєва звільнили з НАБУ.

Окружний адмінсуд визнав незаконним і саме службове розслідування, і два накази Ситника — про дисциплінарне стягнення детектива і його звільнення.

FavoriteLoadingДобавить публикацию в закладки