Склад злочину, за яким судили Єфремова, ще п’ять років тому було декриміналізовано

FavoriteLoading_Добавить публикацию в закладки

Злочин, за який судили колишнього заступника Партії регіонів Олександра Єфремова і тільки вчора закрили по цій справі кримінальне провадження, ще в 2014-му році було декриміналізовано законом, прийнятим в рамках плану дій для отримання безвізового режиму з ЄС

Про це пише Максим Могильницький на своїй сторінці в Facebook.

«Суд закрив кримінальне провадження за обвинуваченням Олександра Єфремова, Олександра а та Сергія Гордієнко у сприянні прийняттю «диктаторських законів» шістнадцятого січня 2014-го», — поінформували вчора наші доблесні ЗМІ.

«Та невже? І п'яти років не пройшло!», — відреагував я. А справа в тому, що ці склади злочинів ще в 2014-му році були декриміналізовані законом, прийнятим в рамках плану дій, необхідних для отримання безвізового режиму з ЄС.

Конституція України, тим часом, передбачає лише один випадок, в якому закон все ж має зворотну силу. І йдеться тут про скасування чи пом'якшення відповідальності. Ні для кого це не секрет і не новина навіть. Ні для юристів, ні для обивателів.

Ні для кого, крім прокурорів і слідчих ГПУ. П'ять років ці дивовижні люди прикидалися, ніби знати не знають, відати не відають. Ніби всі ці роки вони навіть не здогадувалися про те, що злочини, в рамках яких здійснювали кримінальне переслідування, такими давно вже не є.

В будь-якій країні, де закон ще хоч що-небудь значить, прокурор, дізнавшись про декриміналізацію складу злочину, закрив би провадження у справі. У нас же не тільки підозру пред'явили, але й обвинувальний акт примудрилися в суд передати.

Профнепридатність? Навряд чи! Дилетантів і нездар, на жаль, у прокуратурі вистачає, але зовсім вже міських божевільних туди не беруть. А ось удавальників – скільки завгодно. Тих, хто вміє роками симулювати незнання і нерозуміння, щоб піддавати неугодних цькуванню та кримінальному переслідуванню. Чотири роки в статусі підозрюваного/обвинуваченого – це, скажу я вам, не санаторій на узбережжі.

DOSSIER →  Апелляционный суд вновь начал рассмотрение дела об убийстве активистки Екатерины Гандзюк

Так вони і жили. Прокурори симулювали розслідування, слідчі судді запобіжний захід продовжували і давали дозвіл на затримання підозрюваних, а останні втрачали здоров'я та нервові клітини.

Але ж найцікавіше ще попереду! Виробництво закрили тільки по зазначених вище депутатах. Ще по дванадцяти фігурантах розслідування триває. Про що нам радісно повідомляє офіційний сайт Генеральної прокуратури України.

Тим не менш, функцію слідства у прокуратури нарешті забрали, а ці справи передані в Державне бюро розслідувань. Сподіваюся, що ДБР не стане людей смішити і просто закриє їх. А слідом добре б відкрити, але вже щодо слідчих і прокурорів, які затіяли всю цю історію і притащивших її в суд.

Максим Могильницький