Смерть може настати у будь-який момент, — експерти про тривале голодування

FavoriteLoading_Добавить публикацию в закладки

голодує вже два місяці. За цей період нардеп робила перерву один раз —  на три дні —  щоб пройти поліграф.

За час свого голодування депутатка Савченко схудла на 20 кілограмів —  про це розповів її адвокат Олександр Шадрін. Він каже, що організм Надії дуже виснажений. А за словами її сестри Віри, через відмову від їжі у Надії була кривава блювота, й здоров'я з кожним днем погіршується.

Рідні неодноразово просили Савченко припинити голодування, проте безуспішно. А скільки часу людина може перебувати на одній воді й які це матиме наслідки для здоров'я?

«Загалом, голодування, яке триває понад 20 днів, може спричинити дистрофічні зміни, —  каже Експрес-онлайн Юрій , лікар вищої категорії з 30-річним стажем, спеціаліст з лікувального голодування. —  Організм страждає від самоотруєння, а припинення надходження поживних речовин призводить до того, що організм починає, так би мовити, перетравлювати сам себе.

При голодуванні більше місяця здоров'я починає швидко погіршуватися, спостерігається атрофія м'язів, загальна слабкість, порушення у діяльності опорно-рухової системи, з'являються проблеми із зором і свідомістю. Починається руйнація організму, яка несе пряму загрозу життю».

«Тривалі голодування можна проводити лише під наглядом лікаря, який знає методику ведення голодування. Між тим, такі протестні голодування не супроводжуються адекватним медичним спостереженням. І це дуже небезпечно, —  долучається Петро Кузів, професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатрії ТДМУ. —  Загалом, є такі цифри: в середньому, людина може прожити без їжі два місяці, якщо вживає воду. Проте при голодуванні більше 6 тижнів виникає пряма загроза життю людини, адже з'являються проблеми у роботі мозку та серця. В такому випадку смерть може настати на будь-який день».

DOSSIER →   Арестовано имущество экс-главы Верховного суда

«В моїй практиці був чоловік, який голодував на воді 40 днів, —  каже Світлана , лікар-дієтолог. —  Проте кожен організм має різні ресурси. Коли слідом за жировими депо та м'язами організм починає «їсти» серце, печінку, нирки та інші життєво важливі органи, настають незворотні зміни. При вираженій кахексії (синдром виснаження) людину можуть і не врятувати. Тож кожен, хто починає протестне голодування, повинен усвідомлювати, що підписує собі вирок. І якщо голодування не завершити вчасно, треба розуміти, що закінчитися воно може тільки смертю».

Источник: expres.ua