Трубагейт або чому Порошенко може ні про що не хвилюватися

FavoriteLoading_Добавить публикацию в закладки

Після оприлюднення записів розмов директора Госбюро розслідувань Романа Труби генпрокурор повинен був ініціювати справу щодо нього. Чи означало б це масштабну політичну кризу і кінець президентства Володимира Зеленського?

Про це пише Андрій ов на своїй сторінці в Facebook.

Хто зробив ці записи і з якою метою?

Я глибоко переконаний, що записи зробили західні спецслужби, а мета полягала в тому, щоб попередити Зеленського про дві речі:

1. Про неприпустимість, порушуючи Конституцію, контроля над силовими відомствами;

2. Про неприпустимість використання силових структур для кримінального переслідування політичних супротивників.

Захід дав зрозуміти Зеленському, що відтепер, після того як доведений замовний характер діяльності Труби стосовно колишнього президента, він, Захід, вже не прийме жодних звинувачень щодо Порошенка. Відтепер будь-яка спроба запроторити Петра Олексійовича в колонію буде викликати хворобливу реакцію Заходу і Зеленський стане просто недостойним поваги.

Це, до речі, дуже добре розуміє Рябошапка, тому й не реагує на «розслідування» Труби і на «громадянську позицію» а щодо Порошенка.

За ідеєю, після оприлюднення плівок з розмовами Труби, генеральний прокурор мав би відкрити справу проти Труби і деяких чиновників з офісу президента. Але це означало б наймасштабнішу політичну кризу, і початок кінця Зеленського. Ніхто зараз в цьому, включаючи сам Захід, в такому сценарії не зацікавлений, тому що Україна і так є failed state і доводити ситуацію до повного хаосу ніхто не хоче.

Захід вдарив Зеленського по руках і посварився пальчиком. Загальний меседж Заходу зводитися до наступного:

«Забудьте про політичну помсту та про спроби використати правоохоронні органи для розправи зі своїми політичними противниками. Навпаки, вимагайте щоб вони підпорядковувалися виключно законам і допомагайте їм уникнути політичного впливу. Нехай НАБУ та ДБР розслідують факти корупції в Укроборонпромі, НБУ, ВР, МОЗ, у всіх інших міністерствах і відомствах і якщо факти корупції поступово виведуть ланцюжки на Порошенка, то нехай так і буде. Але Порошенко має бути одним з фігурантів, поряд з усіма іншими, десятками і сотнями учасників схем крадіжок. Якщо Порошенко винен, то це має бути доведене і разом з ним мають бути на лаві підсудних всі інші учасники злочинів. Тоді ми повіримо, що у вас в країні почалася боротьба з корупцією, а не політичні переслідування. Посадити одного Порошенка, як того вимагає Портнов, ми вам не дамо, тому що це звичайна політична помста».

DOSSIER →   Конфискация через СНБО. Зачем в Украине хотят запустить национализацию активов подсанкционных лиц

У цьому зв'язку виникає дуже важливе питання:

«А чи може Зеленський відмовитися від спроб, в порушення Конституції, керувати правоохоронними органами і запропонувати їм займатися боротьбою з корупцією, підкоряючись тільки закону? Іншими словами, чи може Зеленський зробити те, на чому наполягає Захід?

Ні, не може. Тому що для цього треба володіти іншою, не клановою свідомістю, зовсім іншими цінностями. А Зеленський є плоть від плоті нашої кримінальної кланової системи. Призначення одного а чого варте! Зеленський просто не розуміє, ЩО від нього вимагає Захід або не вірить у справедливість та обґрунтованість вимог Заходу і вважає Захід ідіотом.

Ну, а раз так, то Порошенко може спати спокійно. Захід не дасть образити. Прикро, адже на ві нема де клейма ставити, але такі правила гри на Заході, куди ми так, на словах, прагнемо. І це хороші правила!

Очевидно, Захід вже розібрався в тому, що собою являє Зеленський і значною мірою втратив до нього довіру, свідченням чого і є опубліковані записи розмов Труби. Однак, якщо до 19 грудня, — дата засідання суду, ВР не прийме закон, що забороняє передачу Приватбанку його колишнім власникам, то Захід поставить на Зеленскому великий і жирний хрест.

Це буде означати початок його стрімкого падіння.

Андрій Головачов