Євросоюз офіційно звинуватив Генпрокуратуру в підриві роботи НАБУ

Евроинтеграция Украины
FavoriteLoading_Добавить публикацию в закладки

Європейська служба зовнішніх дій у вівторок ввечері поширила  заяву за підписом речниці Майї Косьянчич щодо ситуації у сфері боротьби з корупцією в Україні.

Документ опублікований на офіційному сайті ЄСЗД.

У цій заяві Євросоюз вперше чітко зайняв сторону НАБУ у конфлікті між українськими правоохоронними органами та поклав вину за загострення на Генеральну прокуратуру.

«Публічне розкриття Генеральною прокуратурою деталей розслідування фактів корупції суттєво послаблює можливості Національного антикорупційного бюро проводити ефективні розслідування,  а також підриває віру людей у можливість ефективної протидії корупції», — йдеться у заяві речниці ЄСЗД.

В Брюсселі нагадали, що боротьба з корупцією залишається «ключовим елементом розвитку відносин України та ЄС», і наголосили, що від ефективності антикорупційної компоненти залежить успіх всіх інших реформ.

В Євросоюзу закликали українську владу  «посилити свої зусилля для того, щоб забезпечити незалежність, операційну спроможність  та ефективність антикорупційних інституцій». «Роботу цих органів треба посилювати, на не підривати», — дорікнули в ЄСЗД.

Як повідомлялося, в п’ятницю посадовці ЄС чекатимуть на пояснення Києва щодо боротьби з корупцією в рамках Раді асоціації Україна-ЄС.

Источник: eurointegration.com.ua

DOSSIER →   Нацполиция задержала угольного магната Виталия Кропачева, которого называли смотрящим за добывающей отраслью