Справа Довгого: ГПУ приготувала нардепу неприємний «сюрприз»

FavoriteLoadingзакладки →

Прокуратура Києва зареєструвала нове кримінальне провадження за фактом незаконного відчуження землі заповідника «Жуків острів», у причетності до якого підозрюється колишній секретар Київради, нардеп Олесь Довгий.

Про це повідомив у Facebook генеральний прокурор Юрій Луценко, коментуючи рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрити справу Довгого.

Луценко висловив здивування і обурення через рішення САП закрити кримінальне провадження на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК — «у зв'язку з неможливістю встановити достатні докази для встановлення винуватості особи в суді і вичерпанням можливості їхнього отримання».

«По — перше, докази по справі є. Їх чула вся країна, і на їхній основі ВР зняла недоторканність з депутата. По-друге, якщо САП хотіла зібрати більше доказів, то за 5 місяців це повинно було бути зроблено. Отже, 1438 га землі незаконно вкрали, але САП не може довести — хто», — наголосив генеральний прокурор.

«Тому сьогодні прокуратура Києва зареєструвала провадження за фактом розтрати майна в особливо великих розмірах (ст. 191 ККУ) при відчуженні понад тисячу гектарів столичної землі на Жуковому острові через так звані кооперативи. Термін давності за цією статтею КК — 15 років», — повідомив Луценко.

Як повідомляв «Обозреватель», Генпрокуратура звинувачує нардепа Олеся Довгого в зловживанні службовим становищем. Довгому інкримінують участь у незаконному виділенні земельних ділянок на території київського заповідника «Жуків острів» у 2007 році. 11 липня 2017 року Верховна Рада дала згоду на зняття недоторканності з нардепа.

22 грудня 2017 року САП своєю постановою закрила справу.

«У зв'язку з десятирічною давністю подій, які є предметом дослідження у кримінальному провадженні, а також знищення електронної системи інформаційного забезпечення Київради, враховуючи свідчення більшості свідків у кримінальному провадженні та зважаючи на відсутність інших процесуальних джерел доказів, вичерпані можливості отримати достатні докази для доведення провини Довгого О. С. у суді», — йдеться у постанові.

DOSSIER →   НАБУ объявило в розыск экс-заместителя секретаря СНБО Гладковского: он бежал из Украины