НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ВЖЕ РІК РОЗСЛІДУЮТЬ ВБИВСТВО ЖУРНАЛІСТКИ ОЛЬГИ МОРОЗ

FavoriteLoadingзакладки →

Вбивство, яке свого часу сколихнуло не лише Хмельниччину, а й усю країну. Рівно рік тому у власній квартирі мертвою знайшли відому місцеву журналістку, головного редактора газети «Нетішинський вісник» Ольгу .

Тоді відкрили кримінальне провадження за статтею «навмисне вбивство». Над розслідуванням цієї справи працювали правоохоронці з міста атомників, Славути та Хмельницького. Громадськість вимагала від поліції результатів, та чи посунулося відтоді розслідування хоч на міліметр – про це намагалася дізнатися наш кореспондент. 

Сьогодні у цій двокімнатній квартирі порожньо. З меблів – лише диван. Саме тут 15 березня 2015 року Ганна Мороз знайшла свою молодшу сестру, відому нетішинську журналістку – Ольгу Мороз. Мертвою.

Уже згодом правоохоронці дійдуть висновків: Ольгу Мороз позбавили життя напередодні 14 березня. Вдаривши якимсь тупим предметом.

Водночас безладу у квартирі не було, та й дверний замок не зламали. Відтак одразу намалювалася версія: журналістка сама впустила вбивцю у хату. Тому що могла знати. А от Ганні Мороз відомо більше. Сестра вбитої журналістки каже, що й неї напередодні вкрали ключі. Проте замок Ольга не змінила, лише встановила додатковий.

Розглядали три версії злочину. Перша – вбивство на побутовому ґрунті.  Друга – з корисливих мотивів, адже з квартири потерпілої зникли телефон та ноутбук. Проте найбільшу увагу громадськості привернула третя версія – вбивство через професійну діяльність. Містом атомників поповзли чутки. Їх підхопили деякі Інтернет-ресурси. Мовляв, Ольга Мороз готувала резонансну статтю про незаконну вирубку лісу. Однак до такої версії недовірливо ставляться навіть колеги.

Поліція такий  зв'язок злочину і професійної діяльності не відкидає, але не вважає цю версію основною.

І навіть Ганна Мороз вважає: інформацію про вирубку лісу штучно роздули. Не тому, що  ліс не рубають з порушеннями. А тому, що дехто зажадав вдало скористатися трагедією. Сюди доклали руку і російські журналісти, увімкнувши машину пропаганди.

Якою ж була Ольга Мороз? Принципова, справедлива, неймовірно працездатна. Срібна медаль у школі. Червоний диплом – у виші. І водночас – самотність. У шлюбі не перебувала. Дітей не мала.

Безліч експертиз, задіяли численну групу працівників слідчого управління та карного розшуку поліції, справа на особистому контролі у міністра внутрішніх справ. Та попри все сказати з впевненістю, хто ж таки позбавив життя 44-річну Ольгу Мороз – правоохоронці досі не можуть, посилаючись на таємницю слідства.

Сестра вбитої журналістки вважає: версія про вбивство на побутовому ґрунті, до якої наразі схиляється поліція, – це хибний шлях. Підозрює: Ольгу Мороз позбавили життя через її принциповість та непідкупність. Та просить правоохоронців знайти винного. Не заради помсти, а зарази справедливості.

Источник: odtrk.km.ua