«Медреформа без колес». Пациентские организации требуют отправить Скалецкую в отставку - DOSSIER

«Медреформа без колес». Пациентские организации требуют отправить Скалецкую в отставку

Представители пациентских организаций призвали президента Владимира Зеленского и премьер-министра Алексея Гончарука отправить в отставку главу Минздрава Зоряну Скалецкую

Активисты пришли под здание Кабмина.

В ходе акции Медреформа без колес они озвучили требование отправить в отставку с поста главы парламентского комитета по вопросам здоровья нации, медицинской помощи и медстрахования Михаила Радуцкого.

Пациентские организации также призвали не допустить отставку Олега Петренко с поста главы Национальной службы здоровья Украины.

«Петренко создавал НСЗУ с нуля. Вслед за ним уйдут десятки других реформаторов, и медреформа окажется под угрозой срыва», — заявили активисты.

Они держали в руках плакаты Скалецкую в отставку и  Гончарук, спаси медреформу.

«Мы просим премьер-министра не увольнять реформаторов, а увольнять тех, кто оказывает давление на реформаторов. На сегодняшний день это два человека — Скалецкая и Радуцкий», — резюмировали активисты.

Медреформа під загрозою!

Сьогодні громадські організації, пацієнти та лікарі вийшли на акцію «Медреформа без коліс» під стіни Кабінету Міністрів України.Основні вимоги активістів:- Зупинити крах медичної реформи;- Не допустити відставку голови Національної служби здоров’я України Олега Петренка, яка спровокує розвал команди реформаторів;- Усунути від управління медичною системою міністерку Зоряну Скалецьку та зменшити вплив Михайла Радуцького на МОЗ.Звільнення Олега Петренка з посади керівника Національної служби здоров’я України загрожує провалом медреформи, адже НСЗУ — це ключова для реформи інституція. І якщо уряд прийме його відставку, подальші зміни в системі охорони опиняться під загрозою зриву.«Звільнення такого масштабу — це не про особистості, це про гарантії, що реформа продовжиться. Всі це мають розуміти. І зараз ми ці гарантії втрачаємо. Олег Петренко створював НСЗУ з нуля і довів свою ефективність під час реформи первинної ланки медицини і мав продовжити роботу. І якщо він відкрито заявляє, що з новим керівництвом „відсутнє однакове розуміння мети“, то виникає питання — яка мета в керівництва і чому воно допускає, щоб головні драйвери реформи йшли з посад?», — говорить виконавчий директор БФ «Пацієнти України» Інна Іваненко.Національна служба здоров’я України — це державний страховик, який є ключовою інституцією у медреформі і головним розпорядником коштів у системі охорони здоров’я України. Зараз НСЗУ платить лікарям первинної ланки за кожного пацієнта, який підписав із лікарем декларацію.Більше про акцію читайте тут: https://network.org.ua/aktyvisty-vymagayut-vidpravyty-u-vidstavku-skaletsku-a-ne-medreformu/Update: дякуючи зусиллям пацієнтів, розгляд заяви про звільнення Олега Петренка було перенесено. Ми вдячні прем'єр-міністру України Олексію Гончаруку за державницьку позицію!

Опубліковано «100% життя» — Мережа ЛЖВ Середа, 27 листопада 2019 р.