Кабмін зупинив підготовку до Угоди про асоціацію з ЄС

FavoriteLoading_Добавить публикацию в закладки

Український уряд 21 листопада 2013 року розпорядився призупинити підготовку до укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це повідомив сайт Кабінету міністрів.

Це рішення пояснили «інтересами національної безпеки України» — зокрема погіршенням торгово-економічних зв'язків із Росією.

Сьогодні Верховна Рада не проголосувала за жоден із шести законопроектів про лікування ув'язнених за кордоном, який міг би дозволити відправити на лікування Юлію Тимошенко.

Це необхідна умова для підписання Угоди про асоціацію, яку планували укласти на Вільнюському саміті в кінці листопада.

«Відновити діалог із Росією»

«Розпорядження прийнято з метою більш детального вивчення та опрацювання комплексу заходів, які Україна має виконати для відтворення втрачених обсягів виробництва та напрямів торговельно-економічних відносин з Російською Федерацією та іншими державами — членами СНД», — ідеться у повідомленні уряду.

Крім того в уряді послалися на те, що Україні ще не сформований «належний рівень внутрішнього ринку», який дозволив би мати країні паритетні стосунки між Україною та ЄС.

Кабмін запропонує Євросоюзу та Росії утворити тристоронню комісію для того, щоб вирішити, як подолати ці проблеми.

Уряд також доручив кільком міністерствам «відновити активний діалог з Російською Федерацією та іншими країнами Митного союзу».

Зокрема — внести зміни до державних програм, спрямованих на розвиток торгівлі, виробничої кооперації та обмін технологіями з державами-членами СНД.

Напередодні прем'єр-міністр України Микола Азаров іще заявляв, що підготовка до Вільнюського саміту проходить нормально.

Про це він сказав на зустрічі голів урядів країн СНД у Санкт-Петербурзі в середу.

«Жодні плани у нас не змінюються. Планова підготовка до вільнюського саміту здійснюється абсолютно нормально. Ми зосереджені на розгляді питань, пов'язаних із завершенням року та планами на 2014 рік», — сказав тоді прем'єр.

Источник: bbc.com