Gazeta Wyborcza внесла Катерину Гандзюк у список 120 відомих людей, померлих за рік - DOSSIER

Gazeta Wyborcza внесла Катерину Гандзюк у список 120 відомих людей, померлих за рік

Катерину Гандзюк включили до переліку 120 відомих поляків та іноземців, що втратили життя за останні 12 місяців

Напередодні Дня всіх святих 1 листопада, який особливо шанують в Польщі, видання Gazeta Wyborcza внесло вбиту українську активістку Катерину Гандзюк до переліку 120 відомих поляків та іноземців, що втратили життя за останні 12 місяців.

Ім’я Катерини Гандзюк згадується у спеціальному додатку, де йдеться про те, ким вона була і як загинула.

«Я знаю, що виглядаю погано, але я виглядаю зараз набагато краще, ніж виглядають зараз в Україні справедливість і правосуддя», – цитує видання слова Катерини Гандзюк, які вона записала у зверненні з лікарняного ліжка.

Як нагадує Gazeta Wyborcza, спочатку українська поліція кваліфікувала справу Гандзюк як «хуліганство». Тільки після виходу на вулиці українських міст демонстрантів, які виступили проти бездіяльності поліції, злочин перекваліфікували на «спробу вбивства з особливою жорстокістю», а після смерті кваліфікацію було змінено на «вбивство».

Згадує Gazeta Wyborcza серед відомих померлих особистостей і мера польського Гданська Павела Адамовіча, який помер 14 січня після нападу на нього чоловіка на доброчинному концерті, про ілюстратора і дитячого письменника Богдан Бутенка, про радянського дисидента Володимира Буковського, про дизайнера і фотографа Карла Лаґерфельда та інших.