Адвокати Порошенка заявили, що суд виніс рішення про його затримання

Порошенко

Захист Порошенка заявив, що Офіс генпрокурора та суд приховують рішення про його затримання.

Адвокати п’ятого президента Петра Порошенка просять суд призначити засідання з обрання йому запобіжного заходу на 17 січня, щоб Порошенко міг взяти у ньому участь.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу заявив адвокат Ігор .

Він нагадав, що Порошенко має повернутися в України о 9-й ранку 17 січня.

«Чомусь Офіс генерального прокурора та Печерський райсуд Києва приховують, що існують така собі ухвала про затримання Порошенка з метою його приводу до суду та клопотання від Офісу генерального прокурора про застосування до Петра Порошенка запобіжного заходу», — зазначив захисник.

Головань повідомив, що захист Порошенка звернувся до Печерського райсуду Києва з клопотанням, у якому йдеться, що відповідно до законодавства народного депутата про розгляд подібних клопотань мають повідомити завчасно.

«Тому ми вимагаємо від того судді Печерського суду, у провадженні якого є клопотання генерального прокурора, чи того, хто його заміняє, призначити судове засідання на 17 січня для того, щоб забезпечити можливість Порошенку по прибуттю в Україну прибути до суду і взяти участь у судовому засіданні», — заявив він.

На думку адвоката, жодних підстав для затримання Порошенка чи примусової доставки його до суду не існує.

Він наголосив, що одразу після повернення до України екс-президент готовий добровільно прибути до суду і «вимагає від слідчого судді призначити судове засідання і надати йому можливість у цьому засіданні взяти участь».

У коментарі УНІАН адвокат Порошенка Ілля Новіков уточнив, що вищезгаданого клопотання захист не бачив.

«Його ніхто не бачив, але сьогодні в апеляційному суді прокурор підтвердив, що воно лежить у Печерському (суді — УНІАН). Нам його не направляли», — зазначив він.

Читайте также на DOSSIER:  Какие реформы предстоят Украине для начала переговоров о членстве в Евросоюзе

Захисник також додав, що наразі невідомо, про який саме запобіжний захід проситимуть прокурори.

«За чутками — арешт», — сказав він.

Антоніна Доломанжи

FavoriteLoadingДобавить публикацию в закладки