Жесткий карантин для экономики опаснее, чем пандемия, - Шмыгаль - DOSSIER

Жесткий карантин для экономики опаснее, чем пандемия, — Шмыгаль

Премьер-министр Денис Шмыгаль заявил, что возвращение к жесткому карантину может привести к худшим последствиям для экономики страны, чем сама пандемия коронавируса. Об этом он сообщил в   интервью, опубликованном на его странице в Facebook

«В Украине в течение прошлой недели росло число заболевших коронавирусом. Но тотальный карантин сегодня может привести к более катастрофическим последствиям, чем просто коронавирус. Поэтому Украина перешла на адаптивный карантин и теперь использует эту модель», — сказал Шмыгаль.

По его словам, украинцы слишком рано расслабились и перестали бояться коронавируса. Он призвал соблюдать социальную дистанцию, носить в помещениях маски, пользоваться антисептиками.

Кроме того, Шмыгаль заверил, что сейчас нет оснований говорить о возможности переноса местных выборов, запланированных на октябрь.

«Я настаиваю на том, что они будут», – сказал премьер.

Премьер-министр также прокомментировал ход медицинской реформы в стране.

«Второй этап медицинской реформы не отменяется. Но медицинскую реформу стоит откорректировать. Очень осторожно, оставляя те правильные вещи, которые есть в украинской медицине. Мы должны сохранить людей и оценить их работу. Мы уже начали исправления недостатков в самой системе, которые раскрыл коронакризис», — подчеркнул он.

Інтерв'ю Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля телеканалу "Перший Західний"

Під час робочої поїздки на Львівщину поспілкувався з «Першим Західним». Говорили про продовження адаптивного карантину, зниження кредитних ставок для бізнесу та про місцеві вибори.📍 В Україні упродовж минулого тижня зростала кількість захворілих на коронавірус. Але тотальний карантин сьогодні може спричинити більш катастрофічні наслідки, ніж просто коронавірус. Тому Україна перейшла на адаптивний карантин і тепер використовуватиме цю модель.📍 Другий етап медичної реформи не скасовується. Але медичну реформу варто відкорегувати. Дуже обережно, лишаючи ті правильні речі, які є в українській медицині. Ми маємо зберегти людей та гідно оцінити їхню роботу. Ми вже почали виправлення недоліків у самій системі, які викрила коронакриза.📍 НБУ знизив облікову ставку до 6%, що є найнижчим показником за всю історію України. Відповідно має поступово зменшуватися ставка по депозитах та ставка по кредитах. Це займає певний час. Уряд своїми рішеннями розширює можливості банків починати кредитувати більш активно та стимулює їх звернути увагу на реальний сектор економіки — мікро, малий та середній бізнес, сферу промисловості. 📍 Ми не бачимо сьогодні причин для перенесення або скасування місцевих виборів. Я наполягаю на тому, щоб вони відбулись у визначений час. На сьогодні ми повноцінно готуємося до виборів. Кошти виділені, ЦВК та Верховна Рада вже над цим працюють.

Опубліковано Денис Шмигаль Вівторок, 23 червня 2020 р.