Справа «бурштинових депутатів» Луценко вважає зразковим, а виявлення корупції в ГМС – злочинним.
Генеральний прокурор Юрій Луценко стверджує, що час оперативної розробки народного депутата Борислава Розенблата співробітники Національного антикорупційного бюро діяли професійно й у рамках закону. Здійснюючи ж аналогічні дії щодо заступника голови Державної міграційної служби Діни Пімахової, вони вчинили провокацію злочину, порушивши тим самим закон.
До того ж, Розенблат, на відміну від Пімахової, не звернувся до правоохоронних органи із заявою, що йому пропонують хабар.
В ефірі телеканалу «1+1» в неділю ввечері, 3 грудня, керівник ГПУ заявив, що Розенблат зажадав грошову винагороду за здійснення своїх посадових функцій. Пімаховій же агент НАБУ запропонував вчинити завідомо злочинні дії.
«Якщо посадовій особі пропонується те, що вона може зробити, наприклад, як Розенблату проголосувати за закон або створити спільне підприємство, а зверху він вимагає за це гроші, тоді його треба брати за корупцію. Якщо ж чиновнику пропонують… придумати паспорта, які апріорі не можна видавати…, — це провокація чиновника на злочин, що без цієї провокації не був би скоєний», — пояснив Луценко.
Генпрокурор підкреслив, що у справи стосовно заступника голови ДМС не було б судової перспективи.
«При таких діях правоохоронець повинен відповідати за провокацію, а того, кого він провокував, звільняється від відповідальності. Така практика є і в Європі, і в Україні», — додав Луценко.
При цьому генпрокурор назвав співпрацю між ГПУ і НАБУ загалом продуктивною і заявив про відсутність конфлікту між відомствами.
«У нас є співпраця з НАБУ. Результативна. З 50 справ, які НАБУ направило до суду, є 20 за матеріалами СБУ та ГПУ», -наголосив Луценко.
В якості позитивних прикладів він також назвав затримання суддів-хабарників з Дніпра, а також арешт великого одеського контрабандиста.
Источник: dt.ua