Лавринович заявляє, що вже зібрав «валізку арештанта»

FavoriteLoading_Добавить публикацию в закладки
Печерський райсуд через неявку адвоката екс-міністра юстиції Олександра а переніс судове засідання з обрання йому запобіжного заходу на 10 годину 15 вересня.

Відповідне рішення ухвалила слідчий суддя Олеся , повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Через неявку захисника Солодко на судове засідання, враховуючи тяжкість покарання, яке може бути призначене підозрюваному Лавриновичу, слідчий суддя оголошує перерву до 10 години 15 вересня», — зазначила Батрин.

Паралельно слідчий суддя поклала обов'язок на представників державного обвинувачення призначити для екс-міністра юстиції безкоштовного адвоката на випадок повторної неявки його захисника.

На судове засідання підтримати екс-міністра прийшли депутати Опозиційного блоку Вадим Новинський, Юрій Мірошниченко, Михайло Добкін.

Сам Лавринович у коментарі журналістам зазначив, що вдома вже має чемоданчик з необхідними речами на випадок обрання судом запобіжного заходу у вигляді арешту.

Як повідомлялося, 6 вересня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що екс-президенту Віктору у та екс-міністру юстиції Лавриновичу повідомлено про підозру у захопленні державної влади шляхом конституційного перевороту.

Зокрема, їх звинувачують у вчиненні спільно з іншими особами захоплення державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення єдиного органу законодавчої влади — Верховної Ради, зміни чинної Конституції України через внесення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексту Конституції України в редакції 1996 року та її офіційної публікації.

За версією слідства, у 2010 році тодішній міністр юстиції Лавринович дав дозвіл на офіційне опублікування Конституції попередньої редакції, яка розширила повноваження Президента. Зробив він це в обхід голосування у парламенті. У прокуратурі кваліфікували цей факт як захоплення влади. Таку ж підозру висунули і екс-президенту Януковичу.

Источник: ukrinform.ua