У Раді чекають на візит генпрокурора Венедіктової: У чому причина

Венедіктовa
FavoriteLoadingДобавить в избранное

Народні обранці хочуть заслухати у Верховній Раді генерального прокурора Ірину Венедіктову. Від неї очікують детального звіту щодо так званої справи Майдану

Про це йшлося під час погоджувальної ради парламенту, передає Depo.ua.

Так, на початку зустрічі слово взяла заступник голови парламенту Олена Кондратюк.

«Саме цього тижня, 20 лютого, ми будемо вшановувати пам’ять Героїв Небесної Сотні – сьому річницю Революції Гідності. На жаль, справедливе покарання за вбивство, за надмірне насильство тих подій зникло з порядку денного влади. Враховуючи перші в січні цього року, і, очевидно, не останні рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справах майданівців, які постраждали від свавілля режиму (екс-президента-втікача Віктора, – ред.) Януковича, видається вкрай несправедливою відсутність належної оцінки цих подій Верховної Ради України в цьому скликанні», – розповіла вона.

Кондратюк нагадала, що минулого року за участі лідерів монобільшості та керівництва демократичних опозиційних фракцій було був напрацьований проект постанови про заяву ВРУ щодо подій Революції Гідності.

«На жаль, ця постанова так і не була розглянута минулого року. Я переконана, що цього року Рада не може стояти осторонь і закривати очі на рішення ЄСПЛ. Тому я закликаю всіх об’єднатися довкола або напрацювання нової редакції, або тієї, яка була напрацьована минулого року постанову про заяву ВРУ щодо подій Революції Гідності з врахуванням рішень ЄСПЛ», – наголосила нардеп.

Вона додала, що Європейський парламент у своїй нещодавній резолюції також закликав українську владу продовжувати розслідування злочинів, вчинених на Майдані і негайно забезпечити справедливість щодо жертв та їхніх родин.

«Користуючися нагодою, я хочу внести пропозицію запросити цього тижня до Верховної Ради генерального прокурора Ірину Венедіктову. Вона може прозвітувати перед парламентом і суспільством прохід та поточні підсумки розслідування справ Майдану, і дати цілісну оцінку цим подіям», – підсумувала  Кондратюк.

Читайте также на DOSSIER:  Успеют ли сломать новорожденный рынок земли

Згодом спікер парламенту Дмитро Разумков підтвердив, що Венедіктову запросять до Ради.

«Венедіктова – це не година запитань до уряду. Тому, я думаю, що пані Ірина Валентинівна буде найближчим часом у Верховній Раді України», – наголосив він.

Зазначимо також, що сьогодні, 15 лютого, комітет Верховної Ради із питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував нардепам ухвалити проект постанови №2739 про заяву ВРУ у зв’язку з сьомою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності.

У комітеті зазначили, що документ спрямований на привернення уваги українського суспільства та міжнародної спільноти до Євромайдану та Революції Гідності.

Проект постанови включає позицію Верховної Ради щодо:

  • визначення Революції Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи;
  • недопустимості зволікання із розслідуванням «справ Майдану»;
  • важливості пам’яті про Героїв Небесної Сотні;
  • неприпустимості узурпації влади;
  • політичної оцінки режиму Віктора Януковича;
  • засудження протиправних дій окремих співробітників підрозділів міліції «Беркут» окремих міліціонерів, військовослужбовців внутрішніх військ, судових виконавців, прокурорів, суддів, інших осіб під час Революції Гідності;
  • важливості мирних зібрань та неприпустимості сваволі.