Загороднюк сделал заявление о закупке бронетехники для ВСУ по завышенным ценам - DOSSIER

Загороднюк сделал заявление о закупке бронетехники для ВСУ по завышенным ценам

Глава Минобороны считает, что закрытость системы закупок является причиной коррупции в оборонной сфере

Министр обороны Украины Андрей Загороднюк заявил, что намерен обратиться в правоохранительные органы из-за информации журналистов о закупке бронетехники для нужд ВСУ по завышенным ценам. Об этом, со ссылкой на публикацию главы оборонного ведомства в социальной сети Facebook, сообщает «Бизнес.медиа» в среду, 12 февраля.

Андрей Загороднюк:

«Уверен, что журналисты, которые обладают конкретными фактами, предоставят информацию правоохранительным органам. С результатами проверки я познакомлю всех желающих и, в первую очередь, журналистов».

Закупівлі, корупція, політика та журналістика.Днями на одному з Інтернет-ресурсів вийшла публікація, в якій автор звинуватив мене у «лобіюванні» чиїхось інтересів під час забезпечення ЗС України військовою технікою. Я завжди з повагою ставлюся до представників засобів масової інформації, намагаюся слідкувати за тим, що пишуть про Міноборони та ЗС України в пресі. Скажу без перебільшень, для мене особисто це є таким собі індикатором ефективності моєї роботи як міністра і роботи моєї команди в цілому.Тож, вчора запросив журналіста — автора матеріалу аби проінформувати його щодо закупівель броньованих автомобілів «Козак». Після відповідей на його питання поцікавився фактами, на які він опирався у своїй інформації.Але, на жаль, замість відповіді отримав тільки гучні гасла та купу емоцій.Шкода, що конструктивної розмови у нас так і не відбулося.Коли я йшов на цю посаду, я чітко поставив собі завдання: зробити так, аби діяльність оборонного відомства була максимально прозорою. Аби кожен на своєму місці робив свою справу чесно і професійно. Бо на власні очі бачив ситуацію, в якій опинилася армія у 2014 році. Як міністр оборони, я впевнений, що на сьогодні реформи в Міноборони — це надважливе завдання, від якого залежить, без перебільшень, обороноздатність країни в цілому. І головне для мене — не процес, а результат.Перше, на що звернула увагу нова команда МОУ – це система оборонних закупівель. Я мав досвід роботи у відомстві ще до того, як обійняв посаду міністра, коли у 2015 році очолював Проєктний офіс реформ. Вже тоді нам стало зрозуміло, що існуюча система закупівель є недосконалою. Саме з причини її закритості в минулі роки, українське суспільство стало свідком цілої низки корупційних скандалів, гучних затримань та взаємних звинувачень.Тому ми прийняли рішення зробити держоборонзамовлення більш відкритим та доступним суспільству, тим самим давши можливість громадськості та ЗМІ контролювати ці процеси.Так народився новий революційний законопроєкт про оборонні закупівлі, який невдовзі, маю надію, буде підтриманий нашими парламентарями. І вже з наступного року процедура відбудеться за новими правилами. Відтак, аби все ж таки поставити крапку у цьому питанні та не вводити суспільство в оману, прийняв рішення звернутися до відповідних правоохоронних органів із проханням перевірити всю інформацію, викладену в авторському матеріалі щодо її достовірності.Впевнений, що журналісти, які володіють конкретними фактами, нададуть інформацію правоохоронним органам. З результатами перевірки я ознайомлю всіх охочих і, в першу чергу, журналістів. Завжди відкритий до співпраці, особливо в питаннях боротьби з корупцією та маніпуляціями. Повне відео розмови додаю нижче. Відверто. Без нарізок та монтажу. Робіть висновки самі.

Опубліковано Андрій Загороднюк Вівторок, 11 лютого 2020 р.

Загороднюк считает, что закрытость системы госзакупки для оборонной сферы является главной причиной коррумпированности в сфере. Поэтому, по словам министра, был инициирован новый законопроект, который позволит систему приобретений более открытой для общества и СМИ.

Читайте также на DOSSIER:  На систему ВНО устроили атаку: в МОН забили тревогу